Bizler Sadece Geleceğin Liderleri Değil; Bugünün de Ortaklarıyız!

Ulusal Gençlik Parlamentosu, Türkiye’nin 81 ilinde gençlik alanında çalışmalar yapan; gençlik meclisleri, üniversite kulüpleri, gençlik platformları ve gençlik kültür evleri olmak üzere farklı kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan bir iletişim ağıdır.

Ulusal Gençlik Parlamentosu kurulduğu günden bu yana Türkiye’de gençlerin toplumsal hayata ve karar alma süreçlerine aktif katılımını hedefleyen çalışmaları ile ülkemizde bütüncül bir gençlik politikasının geliştirilmesi sürecine önemli katkılar sunar.

Her yıl düzenlenen Olağan Kurul’da Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile birlikte belirlenen tema üzerine temsilci gençlerle atölyeler düzenlenip, yeni projeler belirlenerek, bu projeleri ve kampanyaları Olağan Kurula katılan kurumlar ile ortak bir şekilde yerellerde uygulayarak yaygınlaştırır.

Öğrencimiz Kübra Nur Karasu’nun Engelsiz Yaşam Kulübü’nü temsilen katıldığı bu yılki Olağan Kurul’da UNDP tarafından belirlenen 17 adet Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri üzerine konuşulup, tartışılarak atölyeler düzenlenip; yerellerimizde uygulanmak üzere projeler hazırlandı. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yanı sıra Parlamentoya katılan kurumlar arasında en aktif öğrenci kulübü, en aktif gençlik meclisi gibi kategorilerde seçimler düzenlendive okulumuz adına öğrencimiz Kübra Nur da bu oturumda delege olarak oy kullandı.

 

ankara12.JPGankara9.JPGankara8.JPGankara7.JPGankara4.JPGankara3.JPGankara2.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s